DUYURU

CMK EVRAKLARINIZIN HAZIRLANARAK 03 MAYIS 2019 CUMA GÜNÜNE KADAR MERKEZ, MALKARA, MURATLI, HAYRABOLU, ŞARKÖY İLÇELERİNDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZ BARO KALEMİNE, ÇERKEZKÖY, SARAY İLÇELERİNDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZ ÇERKEZKÖY ADLİ YARDIM BÜROSUNA, ÇORLU VE M.EREĞLİSİ İLÇELERİNDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZ ÇORLU ADLİ YARDIM BÜROSUNA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Çorlu 5.Kolordu Askeri Mahkemesi kapandığından, CMK kapsamında 16.04.2017 tarihinden önceki görevlerin ücretleri Çorlu Askeri Mahkemesinden, belirtilen tarihten sonraki görevlerin ücretleri Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığından ödenecek olup, serbest meslek makbuzlarının buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

 

Önemli Duyuru 

 

-CMK görevlerinde DEŞİĞİK İŞ SAYILI YAKALAMA DOSYALARI ve TALİMAT DOSYALARI ödemeleri ESAS DOSYANIN BULUNDUGU YER SAVCILIĞINDAN ÖDENECEKTİR. Bundan dolayı makbuzların esas dosyanın bulunduğu yer savcılığına (vergi dairesi ve numarası yazılarak) , mahkeme adı ve esas dosya numarası da  belirtilerek tanzim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödeme işlemi gerçekleşmeyeceğinden önemle duyurulur.

-Göreve başka avukat yetki belgesi ile gitmişse yetki veren avukat, YETKİ BELGESİ EKLENMESİ gerekmektedir.

- Sigortalı olarak çalışan avukatlarımız için MUVAFAKATNAME eklenmesi gerekmektedir.

- Kolluk birimlerinde alınan ifadelerde Savcılıktan verilen "Hazırlık Numarası" bildirilmesi gerekmektedir. (Hazırlık numarasına Savcılık Hazırlık Bürosundan ilgili şahısın TC.Kimlik Numarası ile sorgulama yapılarak ulaşılabilir.)

 

Muvafakatname Örneği İçin Tıklayınız....

 

CMK EVRAKLARININ TESLİMİ İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Başkanlığımızca CMK ödemeleri için CMK’da görevli meslektaşlarımızın evrak teslim etmeleri için duyurular yapılmaktadır.

CMK evraklarının Başkanlığımıza teslim edilme süresinde yaşanan gecikmeler, evraklardaki eksiklikler nedeniyle personelimiz teslim edilen evrakları kontrol süresi uzamakta ve evrakların Cumhuriyet Savcılıklarına tesliminde bazı sorunlar yaşanmaktadır.

Bu nedenlerle;
CMK Evraklarının teslimi aşamasında dikkat edilmesi gerek hususlar aşağıda belirtilmiştir. Meslektaşlarımızın bu hususlara dikkat etmeleri, eksik teslim edilen evraklar için işlem yapılmayacağı önemler duyurulur.

 1. Mahkeme duruşma tutanakları, ifade tutanakları ıslak imzalı değil ise ilgili makama aslı gibidir kaşesi vurdurulacaktır.
   
 2. Tüm soruşturma ve kovuşturma görevlerinde  görevlendirme yazısı eklenmesi gerekmektedir.
   
 3. Tekirdağ Merkezde ve Çerkezköy İlçesinde görevli meslektaşlarımız evraklarını ve makbuzlarını fotokopi ile 1 adet, Çorlu İlçesinde görevli meslektaşlarımız evraklarını ve makbuzlarını 2 adet çoğaltacaktırlar. Asıl evraklar ve asıl makbuzlar ayrı, fotokopi evraklarla fotokopi makbuzlar ayrı dosyalanarak teslim edilecektir. Evrakların tek bir yerde toplanıp zımbalanması sürecinde ayırma işlemi gereksiz zaman kaybına yol açmaktadır. (Duruşma veya ifade tutanakları çok sayfadan ibaretse ilk ve son sayfaların fotokopilerinin çektirilmesi yeterlidir)
   
 4. Evrakların teslimi için belirtilen tarih içinde evraklar baro kalemine ulaştırılacaktır. (İlçelerde görev yapan meslektaşlarımızın belirtilen tarihin son günü baro odasındaki görevlilere teslim ettikleri evraklar baro kalemine geç ulaşmaktadır. Bu husus göz önünde bulundurulmalıdır)
   
 5. Her iş için ayrı ayrı makbuz kesilecek, aynı dosyada ki birden fazla kişi için bir makbuz kesilmeyecektir. SGK'lı çalışan Avukatlar yanında çalıştığı Avukatın serbest meslek makbuzunu tanzim edecek olup, makbuzunu tanzim ettiği avukattan SGK'lı olarak yanında çalıştığını gösterir bir belge alarak evrakların ekinde sunması gerekmektedir.
   
 6. İşin yapıldığı tarihteki tarifeye göre makbuzlar tanzim edilecektir.
   
 7. Soruşturma evresinde 1 kişinin aynı suçtan farklı birimlerde (Karakol, Savcılık, Sorgu Hakimliği) alınan ifadeleri için ayrı ayrı ödeme alınamaz. Bu tür işler için tek ücret ödenir.
   
 8. Teslim edilen evrakların sayısını, TC kimlik numarasını, banka ismini ve banka IBAN numarasını gösteren bir üst yazı hazırlanarak evraklarla teslim edilecektir.
   
 9. Kesilen makbuzlar işin yapıldığı ilçe Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben kesilecektir. Çorlu Askeri Mahkeme evrakları 5nci Kolordu Askeri Mahkemesine hitaben kesilecektir. (Bu konuda karşılaşılan yanlışlıklar şunlardır "makbuzların sanık ismine kesilmesi, ifade alınan jandarma veya karakol ismine kesilmesi ve görev yapılan mahkeme ismine kesilmesidir.")
   
 10. Çorlu Adli Yardım Bürosu adresi Silahtar Mahallesi, Eski Hükümet Caddesi, Kurtgöz İş Hanı, No:37 ÇORLU Telefon 0 282 651 14 04
 11. Talimat ve değişik iş sayılı yakalama dosyalarının  makbuzları esas mahkemesinin bulunduğu yer cumhuriyet başsavcılığı adına, mahkeme adı ve esas numarası belirtilerek düzenlenecektir.
 12. Kolluk birimlerinde alınan ifadelerde Savcılıktan verilen "Hazırlık Numarası" bildirilmesi gerekmektedir. (Hazırlık numarasına Savcılık Hazırlık Bürosundan ilgili şahısın TC.Kimlik Numarası ile sorgulama yapılarak ulaşılabilir.)


TEKİRDAĞ BAROSU BAŞKANLIĞI

 

CMK TARİFELERİ

 

 

 
SAVCILIK ADI VERGİ DAİRESİ ADI VERGİ NO
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Namıkkemal Vergi Dairesi  2160173764
Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı Çorlu Vergi Dairesi 2610268992
Çorlu 5.Kor. Askeri Mahkemesi  Çorlu Vergi Dairesi 0010494547
Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı Çerkezköy Vergi Dairesi  2420385815
Malkara Cumhuriyet Başsavcılığı Malkara Vergi Dairesi  8150253716
Hayrabolu Cumhuriyet Başsavcılığı Hayrabolu Vergi Diaresi  2160367143
Muratlı Cumhuriyet Başsavcılığı Muratlı Vergi Dairesi  6240247312
Şarköy Cumhuriyet Başsavcılığı Şarköy Mal Müdürlüğü 0080547143
Saray Cumhuriyet Başsavcılığı Saray Mal Müdürlüğü 7450298322
Marmara Ereğlisi Cumhuriyet Başsavcılığı M.Ereğlisi Mal Müdürlüğü  6120306513

© Copyright 2019 - TEkirdağ Barosu - Tüm Hakları Saklıdır